logo

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej. Spotkanie ponad granicami potrwa do niedzieli

Wraz z rokiem akademickim rozpoczął się w Lublinie Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej, który potrwa do niedzieli. Po raz drugi nasze miasto staje się miejscem spotkań różnych kultur i wartości, by inspirować do współpracy ponad granicami.

Kongresowi towarzyszy Festiwal „Integracje – Mediacje”. Tymczasem przed wieczornymi spektaklami i koncertami odbywa się dialog środowisk kultury i edukacji, władz samorządowych i państwowych, twórców i decydentów.

Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej ma miejsce po raz drugi, wcześniej w Lublinie zorganizowano Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego. Tegoroczne spotkanie jest połączeniem obu tych inicjatyw. Program KIEW 2013 obejmuje aż dziewieć linii programowych, w tym zupełnie nowe, takie jak „turystyka”, „innowacje społeczne”, „społeczna odpowiedzialność biznesu”, „dziedzictwo” oraz „konteksty”. – Mamy nadzieję, że tak udało nam się skonstruować spotkania i ponad 40 paneli w 9 liniach tematycznych, że każdy znajdzie w nich coś ciekawego, inspirującego – mówi Paweł Prokop, przewodniczący rady programowej Kongresu.

W wydarzeniu bierze udział 1200 uczestników z 40 krajów Europy i świata. To okazja, by nawiązać wiele nowych kontaktów – zarówno branżowych, jak i prywatnych. Jednak celem tych spotkań jest przede wszystkim inspirowanie do nawiązywania skutecznej i trwałej współpracy ponad granicami. – Zachęcamy do tego sieciowania się, bo wiemy jak w czasie kongresu ważne są te elementy inicjowania współpracy, od spotkania ludzi, dążąc do konkretnych projektów, które później realizujemy – dodaje Krzysztof Łątka, przewodniczący komitetu organizacyjnego Kongresu.

KIEW 2013 potrwa do niedzieli, od piątku do programu dołączy kolejna inicjatywa – Kultura dla Partnerstwa Wschodniego.

Wydarzenia odbywają się w Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków 12.

Źródło: NaszeMiasto.pl

Działam w:

  • Centrum Kompetencji Wschodnich
  • Miasto Lublin
  • Platforma Obywatelska RP