logo

Pójdziesz po nowy dowód, a oni wypytają cię o wszystko

Do końca roku mieszkańcy Lublina składający wniosek o wydanie albo wymianę dowodu osobistego będą proszeni o wypełnienie obszernej ankiety o pracę urzędu miasta.

- Zamierzamy pytać osoby przychodzące po dowód lub wymianę dowodu osobistego. W tych sprawach do urzędu przychodzą wszystkie grupy wiekowe – uważa Krzysztof Łątka, dyrektor wydziału projektów nieinwestycyjnych ratusza.

Wzorem Szwajcarzy

Wydział Łątki próbuje w ten sposób zaszczepić na lubelski grunt szwajcarski sposób poznawania przez urząd opinii mieszkańców. Urzędnicy z Lublina byli w szwajcarskim mieście Sankt Gallen i tam Szwajcarzy pokazali im, jak tamtejszy ratusz bada poziom satysfakcji mieszkańców z pracy urzędu.

W ankiecie, którą mieszkańcy przychodzący po nowy dowód dostaną do wypełnienia, będą pytania zarówno o funkcjonowanie nowego systemu odbioru śmieci, jak i o kwestie edukacji, szkolnictwa, ale także o opinie na temat funkcjonowania rady miasta i prezydenta.

Wyniki za trzy miesiące

- Chcemy osiągnąć wynik minimum tysiąca wypełnionych ankiet. Mamy ambicję podzielenia wyników na poszczególne dzielnice, może np. okaże się, że w jednej dzielnicy miasta szkoły są oceniane gorzej niż w innej – mówi Łątka.

Badania będą prowadzone w Biurach Obsługi Mieszkańców do końca grudnia. Wyniki mają być znane za mniej więcej trzy miesiące.

Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin

Działam w:

  • Centrum Kompetencji Wschodnich
  • Miasto Lublin
  • Platforma Obywatelska RP