Czas wolny

W swoim obecnym wolnym czasie lubię podróżować, zwiedzać nowe miejsca w kraju i za granicą. Szczególnie przyjemna jest dla mnie turystyka kulinarna, dzięki czemu można poznać inną kulturę i przy okazji “naładować się” energią na dalsze zwiedzanie.

Przez wiele lat nie mogłem obejść się bez uprawiania sportu. Grałem w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, a nawet szachy, trenowałem karate, biegałem na średnie dystanse. Od liceum moje zainteresowania sportowe skupiły się na sędziowaniu piłki ręcznej. W wieku 20 lat zostałem sędzią szczebla centralnego (II liga, ogólnopolskie finały rozgrywek młodzieżowych). Nauczyło mnie to zdecydowania i szybkości reagowania w sytuacjach konfliktowych. Do dnia dzisiejszego pozostało mi zimowe szusowanie na nartach.

Podczas nauki w liceum śpiewałem w uczniowskim zespole piosenki artystycznej (liczne akademie i konkursy) oraz w Chórze Kantylena, którego byłem przez dwa lata Prezesem. Wraz z nim zdobyłem dwa Srebrne Kamertony podczas Ogólnopolskiego Konkursu Chórów w Bydgoszczy.

Podczas nauki na UMCS przez cztery lata śpiewałem w Chórze Akademickim UMCS, z którym zdobyłem trzy pierwsze nagrody na konkursach w Finlandii, USA i Grecji. Również w tym zespole pełniłem przez rok funkcję Prezesa. Śpiewanie, muzykowanie z innymi nauczyło mnie pracy zespołowej, w której nikt nie powinien fałszować.

 

Przeczytaj o mojej działalności »

Działam w:

  • Centrum Kompetencji Wschodnich
  • Miasto Lublin
  • Platforma Obywatelska RP